Anatomia shih tzu

Anatomia shih tzu

Shih Tzu jest bardzo aktywny, żywy i czujny,ma powłokę włosa  długą.Shih Tzu jest dumnym i wielkim towarzyszem życia do swoich szlacheckich przodków, ma rozmiar dość arogancki, spacer z podniesioną głową i ogon noszony wysoko nad grzbietem. Mimo, że istnieje znaczne zróżnicowanie wielkości, Shih Tzu musi mieć dobrą wagę. Mimo że pies i, Shih Tzu musi być przedmiotem tych samych wymogów struktury określone dla wszystkich ras, a wszelkie odchylenia cech opisanych w standardzie powinny  być karane.  Błędy w  konstrukcji,  które są  wspólne  dla  wszystkich  ras, są  niepożądane w  Shih Tzu jak w każdej innej rasy, niezależnie od tego, czy wina jest określony w normie rasy.

anatomia shih tzu

wzorzec

Wielkość

 

Idealna wysokość w kłębie od 23 do 27cm, ale nie powinien przekraczać 28 cm lub być mniejsza niż 20 cm.Waga dorosłego psa – od 5,4 do 6,8, nie powinna przekraczać lub być mniejsza od 8,2 kg do 4 kg.
Wyjaśnienie:
Należy wziąć pod uwagę, że typowe cechy i właściwości tej rasy są bardziej ważne, niezależnie od tego, czy pies jest szczególnie mniej lub bardziej zgodnie z ideałami standardu rasy.

tlów

Ponadto, ważne jest, że gęsta podwójna warstwa powinna pies wydaje się być większy niż jest w rzeczywistości.

 

Długość od kłębu do nasady ogona jest nieco większa niż wysokość w kłębie.Shih Tzu nie może być na tyle duża, aby być długonoga.

Wyjaśnienie.Shih Tzu  powinien mieć prawidłowy grzbiet. Przy rozstrzyganiu, czy pies ma odpowiednie proporcje, sędzia musi  patrzeć długość z kłębu do ogona i porównać go do wysokości w kłębie.Jednak, gdy całkowita długość Shih Tzu jest mierzony od piersi do bioder, można zobaczyć, że jest to prostokątny pies.Prawidłowo przeniesiona głowa i ogon, i ciało z odpowiedniej długości może dać wygląd prostokątny psa, że przyłączając gładkie i łatwe spowoduje różnej wielkości i stylu idealnym psem.

 

postawy ciala

postawa ciała

głowa
Jej rozmiar może być zrównoważony z ogólnej wielkości psa,nie jest zbyt duży lub zbyt mały. włosy opadają nad oczami. Obfita broda i wąsy, włosy rosnące powyżej nosa dając charakterystyczny efekt chryzantemy.

 

bok głowy

 Głowa szeroka, okrągła. Obficie owłosiona z włosem opadającym nad oczami. Obfita broda i bokobrody. Włos na kufie rośnie w górę dając charakterystyczny efekt chryzantemy. Kufa szeroka, graniasta, krótka, nie pomarszczona, płaska i owłosiona. Nos czarny lub barwy ciemno wątrobianej u okazów wątrobianych lub łaciatych wątrobianych długości około 2,6 cm od końca do wyraźnego stopu. Nos prosty lub lekko zadarty. Grzbiet nosa powinien znajdować się na poziomie dolnej powieki lub nieco poniżej. szeroko rozwarte nozdrza. Ściśnięte nozdrza oraz nos skierowany w dół jest wadą. Pigmentacja kufy tak pełna, jak to tylko możliwe.

glowa

oczy:

Duże, ciemne, okrągłe lecz nie wyłupiaste, rozstawione szeroko Oczy,jaśniejsze oczy są dopuszczalne.

Duże oczy z długimi włosami,nieco poniżej korony czaszki,pokryte włosami,połączone z szyją i głową .
Wyjaśnienie:
Uszy powinny harmonizować z głową.

Wyjaśnienie:
Czaszka musi być dobrze zaokrąglona lub w kształcie łuku. Nigdy nie powinna być płaska. Nie musi mieć dobrą ilość przedniej części czaszki pomiędzy oczyma.jest częścią definicji, która znajduje się pomiędzy czaszką i kufą  musi być głęboka. Nie może mieć zmarszczek takie jak widać pekińczyków.

glowa

Kufa:
Małe,i,z górną powieką, umieszczoną tuż poniżej wysokości krawędzi oka, w przybliżeniu 2,5 cm (1 cal) od czubka nosa do stopu, chociaż długość może się nieznacznie różnić w stosunku do całkowitej wielkości psa. Przód kufy powinna być płaska, dolna warga i broda nie powinny być wysunięty do przodu i powinien mieć mniej schowane.

Nos:
Szeroki i otwarty.
Wyjaśnienie:
Należy zauważyć, że Shih Tzu  ze skłonnością do występowania nos ściągnięty. Jest więc bardzo ważne że, Shih Tzu ma nos szeroki i otwarty.

Przebarwienia:
Nos, warga i powieka są czarne, niezależnie od umaszczenia, z wyjątkiem psów z oznaczeniami , które mogą mieć , nos  i oczy nieco jaśniejsze.

Zęby:
Wypoziomowane lub pokazując niewielki przodozgryz. Szczęka jest szeroka i. Brakujący ząb lub zęby nieco wysunięte, nie powinny być surowo karane. Zęby i język nie powinien wystawać, gdy usta są zamknięte.

Wyjaśnienie:
Ta część wzorca powinna być w związku z tą częścią kufy. Przy ocenie, czy zgryz ma tyłozgryz, konieczne jest również, aby obserwować strony wylotowej.  przodozgryz, patrząc z boku, ma linie, prostopadłą do tyłu. Patrząc na bok psa, linia jest nachylona, przodozgryz, niezależnie od tworzenia zęba. Jeśli zgryz jest nierówny lub przekroczony,nie jest to prawidłowy zgryz.
Przodozgryz  o idealnym wyglądzie, w którym przednie zęby górne są równe z dolnym zgryzem  .

zgryz

SZYJA:
Proporcjonalna, łukowata. Długość odpowiednia dla dumnego noszenia głowy

ciało
Shih Tzu  nigdy nie powinny mieć długich nóg lub za krótkich.
powinny mieć w przybliżeniu taką samą szerokość w obrębie klatki piersiowej jak i do tyłu.

Klatka piersiowa:
Szeroka i głęboka, nie powinna być beczkowata klatka piersiowa.Mostek powinien być znacznie poniżej kolana w głębi.Odległość do kłębu stawu kolanowego jest nieco większa niż odległość od kolana do ziemi.

tył

Górna linia powinna być na poziomie.

Wyjaśnienie:
Górna linia powinna być płaska, gładka i twarda. Należy zwrócić szczególną uwagę na linii grzbietu, gdy pies jest w ruchu, ponieważ górna linia może być wyświetlane równo gdy pies stoi lub jest umieszczony na stole, aby mógł  być zbadany.Górna linia powinna być na poziomie, gdy pies jest w ruchu.

ogon

Osadzone wysoko, z dużą ilością włosów, ogon noszony wesoło nad grzbietem. Jej wysokość powinien być noszony na wysokości czaszki.Niewłaściwe noszenie ogona powoduje ujemną ocene Shih Tzu.Ogon powinien być noszony w lekkim łuku na plecach.Ogon nie powinien być prosty.

ogon

Kończyny przednie
dobrze ułożone, dopasowane delikatnie z tyłu.
Ramiona nie powinny być szeroko roztawione ponieważ powoduje nadmierny rozwój mięśni na zewnątrz łopatki.
nogi powinny być mocnej kości, mięśnei, szeroko rozstawione , na klatce piersiowej z łokciami umieszczonych blisko piersi, biorąc pod uwagę szeroką klatkę piersiową i dobrze ułożoną.Kończyny przednie powinny być proste od łokcia do śródręcza.

kończyny przednie

kończyny przednie

śródręcza:
powinny być Silne i prostopadle.
powinna być pewna elastyczność w nadgarstkach, aby ułatwiała sprawność w bieganiu .

Wilcze pazury:
Mogą być usunięte.

Łapy:
Mocne, dobrze wypełnione, proste, z bogatą warstwą tłuszczową.
łapy powinny być dobrze wypełnione masą mięśniową.

Tylne kończyny

kończyny tylne

nogi
Tylne kończyny powinno być proporcjonalne do przodu, zarówno w stosunku do kości jak i mięsieni.Prawe kolano powinno być z przodu  w celu zapewnienia koniecznej kąt tak, że tylne kończyny są zrównoważone z przodu.

Staw skokowy:
Prostopadle w dół.

Staw skokowy, nie powinien być długi i nie powinien być na tyle krótki, aby zapewnić psu swobodne poruszanie się. Staw skokowy powinien być prostopadły do podłoża, gdy pies jest w ruchu. Niektóre Shih Tzu mają dysleksje stawów skokowych „podwójnie łączone”, a także tendencję do zrywania ścięgien, które trzymają stawy w miejscach, które są słabe,nagłe źle stąpnięcie łapą powoduje wypadnięcie lub przesunięcie się stawu skokowego.

ogon

włosy
gęste, długie i lekkie.Włosy na czubku głowy są związywane w kitke.

włosy nigdy nie powinny być cienkie .Wewnętrzna warstwa u włosów Shih Tzu powinny być miękkie i gęste.Włosy na głowie są zwykle związywane gumką .Wzór jest specyficzny, włosy powinny być związywane aby nie dostawały się do oczu ponieważ jeśli włos dostanie się do oka zaciera się i wtedy powstaje zapalenie oka.

przycinanie:
łapki dolne,powinny być przycinane aby ułatwiły psu ruch.

Włosy między oczkami powinny zostać przycięte.włosy w między poduszkami powinny być przycięte,w wysokości od podłoża, jeżeli jest to konieczne.Włosy wokół odbytu oraz u podstawy ogona powinny być przycinane.

kolor maści

Wszystkie kolory są dozwolone.Biała strzałka na czole i biały końcówka ogona są charakterystyczna dla tej rasy.Wszystkie kolory i plamy są dozwolone.

temperament shih tzu
Shih Tzu jest niezależny, inteligentny, miły, towarzyski i wesoły; nie przejawia skłonności do włóczęgostwa. Nadaje się do rodziny z dziećmi, toleruje inne zwierzęta domowe – jego charakter przeważnie dostosowuje się do trybu życia rodziny.

ruch
Shih Tzu, gdy jest w ruchu, musi mieć taki sam wygląd,czy stoi czy leży, z wysoko podniesioną głową,łopatki też powinny być dobrze ułożone, z wysoko uniesionym ogonkiem .Przednie łapki powinny poruszać się prosto,a łokcie powinny pozostać blisko ciała. Na tylne nogi powinny być prosto.Ruch podkreśla właściwą równowagę pomiędzy przednimi łapkami i tylnymi,
Shih Tzu  należy  trzymać na  smyczy .

ruch

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania treści ,zdjęć,w częściach lub całości bez zgody zespołu shihtzaki.pl

 

One Comment

  1. Bardzo ciekawy artykuł jedna sugestia zmienić zdjęcie główne maluszki na nim mają brzydkie zacieki pod oczami i dość długie kufy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close