NowościZdrowie i choroby

Mleko dla psa (szczenięcia) jest niebezpieczne

Ciągle myślisz i zadajesz sobie pytanie: „Czy nie szczenięta mogą pić mleko matki?” A odpowiedź na to pytanie brzmi następująco: tak. „Mleko zawiera cukier zwany laktozą, który wymaga enzymu zwanego laktazą do trawienia”/”Szczeniaki zazwyczaj mają wiele enzymów, ponieważ służą do rozkładania mleka matki podczas pielęgnacji”. Choć szczenięta rozwijają się na mleku matki, nie mogą tolerować mleka krowiego lub kozła, które można znaleźć w lodówce.

Kiedy szczenięta zostaną odstawione od matki, będą wytwarzać mniej laktazy i to dlatego, że większość psów może w rzeczywistości stać się nietolerancją laktozy. Pies, który nie toleruje laktozy, może doświadczać tego samego rodzaju objawów, co osoby z tym stanem. „Psy mają różne poziomy nietolerancji laktozy, więc niektóre psy, które piją mleko, mogą doświadczać delikatnej czynności żołądkowo-jelitowej lub w ogóle nie mają, podczas gdy inne będą miały ciężkie objawy kliniczne”.

Co więcej, mleko i produkty mleczne są powszechnymi wyzwalaczami dla alergii pokarmowych u psów. „Alergia pokarmowa na mleko lub nabiał może powodować podrażnienie skóry, zaczerwienienie, świąd i upośledzenie czynności żołądkowo-jelitowych, takie jak wymioty i biegunka”

laktaza, która rozkłada cukier w mleku,psy mogą mieć trudniejsze trawienie.Laktoza znajdująca się w mleku przechodzi przez przewód pokarmowy i do kolonków nierozproszonych, a ten nierozprawiony cukier przeniknie do jelita grubego, powodując biegunkę, a fermentacja bakterii w okrężnicy może powodować wzdęcie i dyskomfort. „Z powodu niedoboru laktazy, spożycie mleka może prowadzić do biegunki i wymiotów”.

Dodatkowo pełne tłuszczowe mleko lub inne produkty mleczne mogą zawierać zbyt dużo tłuszczu, a także mogą prowadzić do biegunki i wymiotów.” Psy mogą rozwinąć potencjalnie poważną chorobę zwaną zapaleniem trzustki, jeśli spożywają produkty mleczne, zwłaszcza produkty mleczne o wysokiej zawartości tłuszczu.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close