Poznaj shihtzu

Pieski Shih Tzu zdecydowanie posiadają więcej zalet niż wad. Jest on sympatycznym, wesołym pieskiem dającym wiele radości i uczucia. Pieski te są na tyle pewne siebie i uparte, że nie wiele rzeczy jest je w stanie przestraszyć i odciągnąć od tego, co właśnie mają zamiar zrobić, jednakże są na tyle łagodne, że nie stanowią dla nikogo zagrożenia.

Trzeba tylko pamiętać, że pieski te są bardzo odważne, szczekają na o wiele większe psy i czasem chcą robić rzeczy, które nie do końca są dla nich bezpieczne, dlatego też od samego początku należy przykrócić ich bojowe wyczyny. Shih Tzu są czujne, lecz mało hałaśliwe, zdecydowanie nie powinny ujadać pod drzwiami jak niektóre inne małe rasy. Pieski te są odpowiednie zarówno dla dzieci, które zresztą je uwielbiają, jak i dla osób starszych będą doskonałym towarzyszem i mimo iż są to małe pieski potrzebują sporo ruchu i zabaw.

Natomiast dla niektórych wadą Shih Tzu jest jego długa sierść wymagająca codziennej pielęgnacji. Jednak jak mawiają „dla chcącego nic trudnego” także można sobie spokojnie z tym poradzić. Na naszej stronie znajdą Państwo porady dotyczące pielęgnacji sierści, a jeśli długa sierść sprawia nadal kłopot można pieska ostrzyc u fryzjera. Rasa ta doskonale wygląda w długiej pięknej szacie jak i kiedy piesek jest ostrzyżony na szczeniaczka, co zresztą przydaje się też latem, kiedy pieskowi jest gorąco, wystarczy wtedy czesać go raz w tygodniu.

Pamiętajmy, że pies to duża odpowiedzialność, nie tylko przyjemności, ale i obowiązki. Trzeba się z tym liczyć, gdyż nie można wziąść psa, a potem go sobie oddać, gdy przytłoczą nas te bardziej przyziemne sprawy. Radzimy przemyśleć dokładnie swój wybór i dopiero kiedy będziemy pewni na 100% nabyć go. Nie ulegajmy pokusie, gdy zobaczymy słodkiego szczeniaczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close