Nowości

Rozwiązanie problemu z psami na łańcuchach

Istnieje wiele powodów, dlaczego ludzie trzymają swoje psy na łańcuchach. Wielu ludzi mówią, że psy powinny żyć na podwórku, ponieważ uciekają, lub kopią w ogrodzie.


Niezależnie od powodów, wielu ludzi uparcie zaprzestają na tym, aby ich psy były na łańcuchu przywiązywane całe życie. Wiele społeczności przeszły prawa przeciwko długoterminowego trzymania psów na łańcuchach. Czemu?

Po pierwsze, coraz więcej osób uczy się, że ciągłe trzymanie zwierząt na uwięzi jest złe dla psów. Jako zwierzęta domowe. Psy były hodowane od tysięcy lat, tworząc silne przywiązanie do ludzkiej rodziny. Skądinąd przyjazny i szczęśliwy pies, gdy w takich warunkach jak przykuty cały czas do łańcucha i izolowany od społeczeństwa, często staje się neurotyczny, nieszczęśliwy, niespokojny i agresywny.

Psy na łańcuchach mogą nieumyślnie się powiesić, jeśli są one na uwięzi zbyt blisko ogrodzenia i próbują go przeskoczyć. Psy na łańcuchach są również atakowane przez inne zwierzęta i okrutnych ludzi.

hh

Wielu właścicieli psów nauczyli się rozwiązywać problemy, które spowodowały, iż nie wiążą swoich psów na łańcuchach. Jeśli chcesz, aby zapewnić psu komfortowe życie kup długą linę lub łańcuch 20metrowy.

linka

Należy rozważyć następujące propozycje:

 

Założyć ogrodzenie, jeśli nie masz.


Długa lina


Ciepła duża buda, jeśli masz dużego psa


Kojec 10 metrowy, Jeśli masz kojec, a twój pies przeskakuję go, zrób zakryty daszek


Umieścić duże skały pod ogrodzeniem.


Wykopać na długości ogrodzenia dziurę, wsypać duże kamienie i zalać cementem pomieszanym z gipsem.


Elektryczne ogrodzenie


kupić lub zrobić piaskownice dla psa umieścić zabawki


zrobić ogrodzenie wokół krzewów, lub ogródka, aby w nim pies nie kopał


Zapisz się do szkoły dla psów, zwłaszcza jeśli jego zachowanie jest głównym powodem, dla którego, trzymasz psa na zewnątrz.


Wysterylizuj swojego psa czy suczkę- wtedy nie będzie przeskakiwał ani się podkopywał.


Zapytaj o poradę swojego weterynarza


Miska z wodą dostępna cały czas

 


Miska z jedzeniem.

Pamiętaj, że problemy z zachowaniem takie jak szczekanie, wycie i kopanie są często wynikiem braku zainteresowania psem. Poprzez zapewnienie psu odpowiednich zabawek, ćwiczeń, „czasu”, pies będzie szczęśliwy i nie będzie sprawiał żadnych problemów. Oczywiście, jeśli ludzie będą mieli pozytywne nastawienie do psa, można zmienić niepożądane zachowania i nauczyć się psa szanować. Ponadto, pies, który jest w domu, o wiele bardziej, odstraszy intruza, niż pies przywiązany na łańcuchu lub w zagrodzie.

Aby zapewnić psu komfortowe psie życie, należy rozważyć następujące propozycje:

Buda powinna być na tyle duża, aby pozwolić psu wstać i odwrócić się komfortowo, ale wystarczająco małe, aby, utrzymać, ciepłotę ciała.

Buda powinna mieć skośny, wodoodporny dach, aby umożliwić, aby umożliwić psu schowanie się przed deszczową porą.

Buda powinna być na tyle duża, aby Twój pies mógł wejść łatwo.

W miesiącach zimowych, aby chronić psa przed zimnym wiatrem, budy powinny być z tworzywa sztucznego, może być dywanik mały w środku.

Czyste, suche podłoże, takie jak siano, słoma lub wióry muszą być, udostępnione cały czas.powinno, się zmieniane raz w tygodniu, aby zapobiec powstawaniu pleśni.

W miesiącach letnich pies powinien być, w cieniu gdzie jest drzewo lub plandeka. W budzie w bezpośrednim słońcu staje się niespokojny przytłoczony i nie będzie chciał pilnować naszego gospodarstwa.

 

Zakaz kopiowania,treści,rozpowszechniania,części lub całości bez zgody redakcji shihtzaki.pl

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close