GaleriaNowości

Targi Zoologiczne Pet Fair w Łodzi

pet fair 2017

W niedzielę można było zwiedzić targi Pet Fair w nowej hali Expo (al. Politechniki 4). Targi to najważniejsze spotkanie branży zoologicznej w Polsce.

Weźmie w nich udział ponad 150 wystawców, m.in. przedstawicieli takich marek jak Tropical, Royal Canin, Bozita, Hobby, Zolux, Purina,Lincoln,Applaws,Vitakraft,Gourmet,Josera,Vitapol,Terra Canis,Felix,MeatLove,Happy Dog.

Nie zabrakło też akcji towarzyszących. Jedną z nich był Master Chefs 4 Dogs, w której kucharze znani z programu „Master Chef” przygotują charytatywnie,posiłki, a w zamian za degustację można było przekazać datki na rzecz bezdomnych zwierząt. W Łodzi gotować będą: Klaudia Budny, Marta Edmunds, Damian Marchlewicz, Bartek Witkowski, Rafał Wronka i Marcin Kaczmarek-Pielin.

Targom towarzyszy konkurs w aquascapingu czyli sztuce aranżacji akwariów. Najlepsi specjaliści z tej dziedziny konkurowali ze sobą,udzielali też porad zainteresowanym. Ich osiągnięcia w postaci 16 akwariów będzie można oglądać w foyer hali.

Targi odwiedził też Animalbus kampanii „Nie stresuj psa w MPK”
Kampanię przygotowało przez MPK-Łódź Sp. z o.o. we współpracy z łódzkim
Schroniskiem dla Zwierząt oraz Animal Patrolem Straży Miejskiej w Łodzi w którym można bezpłatnie zaczipować psa. Dla dzieci odbył się konkurs z wiedzy o przewożeniu zwierząt.
W Animalbusie jak zawsze czekały  atrakcje:
– pracownicy schroniska uświadamiać będą jak przejazd autobusem
czy tramwajem w otoczeniu sporej grupy obcych osób, może zestresować
psa i co zrobić by tego uniknąć
– lekarz ze schroniska będzie bezpłatnie chipować psy i koty
– funkcjonariusze Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi przeprowadzą
pokazy reanimacji zwierząt
– dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przewożenia
czworonogów w pojazdach komunikacji miejskiej.

Dzieci będą mogły pomalować sobie buzie w zwierzęce wzory, wziąć udział w dogote-rapii, zrobić sobie zdjęcie z buldożkiem francuskim, wodołazem lub kajmanem.

Oprócz bogatej oferty wystawców podczas wydarzenia można było spotkać się z ekspertami.
Behawiorystka Aneta Awtoniuk, mistrzyni Europy we freesbie Joanna Korbal oraz słynny akwarysta Heiko Bleher.Bechawiorystka,szkoleniowiec Marzena Widerkiewicz,która prowadzi Dom Tymczasowy dla zwierząt w Łodzi.

Na targach nie zabrakło również: Stowarzyszenia Adopcje buldożków, Dom tymczasowy Marzena Widerkiewicz, Fundacja kociamama.pl, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS – Inspektorat Łódź,Straż Miejska w Łodzi.

 

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close