NowościZdrowie i choroby

Toksyczne zabawki dla zwierząt

UWAGA na OŁÓW i FENOL

Bisfenol A (BPA) jest chemikaliami dodanymi do tworzyw sztucznych,które zapewniają materiałom sprężystość.BPA jest stosowany w szerokim zakresie produktów ludzkich jaki dla psów,Długotrwałe dawanie zabawek psom czy kotom może mieć znaczący wpływ na narządy rozrodcze i rozwój płodów.

Produkty obciążone BPA były już zakazane w produkcji butelek dla niemowląt, ale nadal były stosowane w zabawkach dla psów. Eksperci są zaniepokojeni użyciem tych zabawek, które są często używane w ćwiczeniach treningowych,a także tworzyw sztucznych i gumowych zabawek używanych przez psów codziennie, warunki atmosferyczne i fizyczne powoduje wydobycie się chemii BPA i innych chemikaliów. Ciągłe używanie tych zabawek oznacza,że ​​twój pies spożywa wiele z tych toksyn. Jeśli te toksyny są zbyt niebezpieczne dla dzieci, dlaczego masz je podawać swojemu zwierzakowi ?

BPA nie jest tylko twoim zmartwieniem; Są to duże toksyny, które zanieczyszczają zabawki Twojego psa. Chińskie zabawki importowane okazały się zanieczyszczone toksycznymi metalami,takimi jak kadm, ołów i chrom. Te barwniki, konserwanty i pozostałości chemiczne powodują niezliczone komplikacje zdrowotne, a wszystkie one są wystawione na kontakt z psem przez lizanie i żucie.

Co warto uważać

Zabawki dla psów są tańsze i droższe, to od Ciebie zależy czy twój pies będzie zdrowy.Bądź ostrożny i sceptyczny przy zakupie produktów dla psów. Oceniaj materiały tak, jakbyś je kupował dla swojego dziecka.

Co to jest Bisfenol

Bisfenol A to związek wykorzystywany do produkcji tworzyw sztucznych. Najpowszechniej występuje w produktach z plastiku wykonanego z poliwęglanów, papierze termicznym do drukarek fiskalnych i jako powłoka wewnątrz puszek. BPA ma budowę zbliżoną do żeńskiego hormonu płciowego – estrogenu, dlatego może oddziaływać na funkcjonowanie układu hormonalnego. Według wiarygodnych badań naukowych bisfenol A działa niekorzystnie na wiele aspektów zdrowotnych.

Bisfenol A to związek chemiczny z grupy fenoli, który wykorzystuje się do produkcji tworzyw sztucznych. Został wytworzony po raz pierwszy w 1891 r. przez rosyjskiego chemika Aleksandra Dianina. Produkcja BPA, który jest składnikiem głównie poliwęglanów i żywic epoksydowych, rosła stopniowo wraz z coraz powszechniejszym wypieraniem opakowań ze szkła, ceramiki czy drewna przez opakowania z materiałów syntetycznych. W 1970 r. na świecie wyprodukowano 45 milionów kg bisfenolu A, natomiast w 2004 r. – 3 miliardy kg. BPA znajduje się w butelkach i innych opakowaniach plastikowych do żywności, różnego typu produktach wykonanych z plastiku, np. zabawkach, szczoteczkach do zębów, powłokach wyściełających wnętrza puszek, papierach termicznych stosowanych do drukowania paragonów i potwierdzeń z terminali płatniczych.

Jest stosowany jako przeciwutleniacz w produktach spożywczych oraz w tańszych kosmetykach, używa się go do produkcji płyt CD, monitorów komputerowych, reflektorów samochodowych i wielu innych.
BPA słabo rozpuszcza się w wodzie. Przy tym wykazuje dobrą rozpuszczalność w produktach żywnościowych zawierających tłuszcz i cukier. Swoją budową przypomina żeński hormon płciowy – estrogen, stąd może łączyć się z receptorami estrogenu w organizmie i przez to wpływać na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close