Dlaczego wybrałeś/łaś akurat shih tzu?

Charakter wzorzec zachowanie...
iwona_k1
Posty: 0
Rejestracja: wt lip 19, 2016 5:04 pm

Post autor: iwona_k1 » pn lis 14, 2016 6:59 pm

No Yorki są zupełnie przerasowane :kwasny: jak często spotykam na ulicach ,,Yorki (o ile tak można je nazwać) to z oklapniętymi uszami a nie stojącymi albo ogonami zakręconymi. Szok !

Ale zboczyliśmy z tematu

Ja rasę tą wybrałam po elegancji jak i temperamentu. Charakter Shih Tzu zupełnie pasuje do mnie. Potrafią się dostosować do trybu życia właściciela (np. jak śpię to Nelly też, biegam to też biega oczywiście jeżeli ma ochotę, ponieważ nie lubię ,,na siłę) Są łatwe do wychowania i szkolenia. Są też małe - pasują do mieszkania w bloku. I nie linieją co by było dla mamy uciążliwe. Kocham też ten zabójczy wyraz oczu i pyszka, który czasem przekazuje : ,,śpię - nie widzisz ? Więc teraz nie mam ochoty na np. zabawę. I strasznie podoba mi się ich mina
Anue_86
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 19, 2016 5:04 pm

Post autor: Anue_86 » pn lis 14, 2016 6:59 pm

U nas rasę wybrał syn ja nie do końca byłam zdecydowana ,myślałam bardziej o maltańczyku tylko ta biel mnie przerażała i zacieki przy oczach.Jednak dzisiaj ,gdy mieszka z nami shih tzu uważam ,że to bardzo sympatyczne,wrażliwe ,nienarzucające się pieski.Potrafią dostosować się do trybu życia właściciela,lubią dzieci oraz zabawę i gdyby nie ich pociąg do odchodów wg mnie byłyby pieskami idealnymi.
Fudo
Posty: 0
Rejestracja: wt lip 19, 2016 5:04 pm

Post autor: Fudo » pn lis 14, 2016 6:59 pm

to nie dotyczy wszystkich piesków , sa pewnie tego powody różne , mój starszy Shih np z obrzydzeniem omija wszelkie kupy , ale powąchać siuski to nie powiem ;P- lubi czasami:)
iwona_k1
Posty: 0
Rejestracja: wt lip 19, 2016 5:04 pm

Post autor: iwona_k1 » pn lis 14, 2016 6:59 pm

Zgadzam się z Renią.
Moja Nelly, pierwsza suńka, nawet "brzydzi" się odchodów, a mała Prima swoje kupki zjada - dlatego muszę ją pilnować po wypróżnianiu się.
Anue_86
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 19, 2016 5:04 pm

Post autor: Anue_86 » pn lis 14, 2016 6:59 pm

Właśnie różne te psiaki ,ale chyba w większości lubią się rozkoszować tymi" smakołykami".My też pilnujemy a jak się zdarzy to przymusowe mycie pyszczka i zębów a potem przysmak z kaczki za grzeczne umożliwienie tego zabiegu.
ofuryte
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 19, 2016 5:04 pm

Post autor: ofuryte » pn lis 14, 2016 6:59 pm

Ja z kolei szukałam rasy odpowiedniej dla alergika przejrzałam kilka ras, zaczęłam czytać o shih tzu i... Mamy go ani przez chwilę nie żałowałam swojej decyzji, najlepszy pies na świecie!
Ukończyliśmy psie przedszkole i nawet trenerka powiedziała, że Wini to najlepszy shih tzu jakiego spotkała
pwjhr
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 19, 2016 5:04 pm

Post autor: pwjhr » pn lis 14, 2016 6:59 pm

W sumie to ta rasa została mi narzucona, ale teraz już bym jej nie zamieniła na żadną inną
maciej_zielinski1973
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 19, 2016 5:04 pm

Post autor: maciej_zielinski1973 » pn lis 14, 2016 6:59 pm

Za to że mają oczka jak koraliki i niespotykany wesoły i wierny charakter. Kocham te słodkie, przywiązane i kochane shih tzu.
radzion
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 10, 2016 9:16 pm

Re: Dlaczego wybrałeś/łaś akurat shih tzu?

Post autor: radzion » wt gru 13, 2016 10:04 pm

W moim przypadku wybor Shih Tzu byl nieprzypadkowy. Bardzo dobry towarzysz, ma niewielkie gabaryty - moze ze mna i dwojka dzieciakow podrozowac bezproblemowo samochodem. Inteligentny, bardzo wierny. Uroda nie ma dla mnie w zasadzie znaczenia, choc Shih Tzu mi sie najzwyczajniej w swiecie podoba.
Nie włóczęguje. Jest bardzo dymamiczny ale nie tak halasliwy jak np Yorki. Idealny towarzysz. Idealny czlonek rodziny.
Mialem w zwyczaju odwiedzanie pobliskiego schroniska i zabieranie najbrzydszego psa jaki tam byl. One byly takie wdzieczne i przywiazane. Podobnie jest z Shih Tzu. Lazi od wczraj za mna krok w krok :) Caly czas przy nodze :)
chikelu
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 27, 2017 8:33 pm

Re: Dlaczego wybrałeś/łaś akurat shih tzu?

Post autor: chikelu » sob paź 28, 2017 5:00 am

Mieszkamy w bloku, więc duży pies odpadał. Czytaliśmy o różnych rasach psów pod względem charakteru itd., a i tak decydująca była opinia dzieci jaki piesek im się najbardziej podoba i wybór padł na Shih Tzu.
ODPOWIEDZ