Zostań Wolontariuszem

Jeżeli kochasz zwierzaki i chcesz im pomagać możesz zostać wolontariuszem w lokalnej rodzinie zastępczej dla piesków,Pamiętaj jednak,że jest to odpowiedzialna i trudna praca, ponieważ do rodziny zastępczej tzw (dom tymczasowy) trafiają zwykle skrzywdzone zwierzęta, które bywają nieufne lub agresywne. Jeżeli po mimo trudności zdecydujesz się na wolontariat w domu tymczasowym u rodziny zastępczej dla zwierząt,poniżej znajdziesz kilka informacji jak zostać wolontariuszem i jakie musisz spełniać warunki.

Zadaniem Wolontariusza jest np. robienie zdjęć zwierzakom, zamieszczanie ich na ulotkach, roznoszenie ulotek,zawieszanie plakatów, pomoc w znalezieniu nowego domu dla psów i kotów. Najczęściej właśnie organizowane są w szkołach zbiórki: Żywność,ryż – makaron,puszki dla kociąt,puszki dla psów,sucha karma dla psów,drób,wołowina,indyk (najlepiej mrożony),sucha karma dla kotów,legowiska,koce,kołdry – byle nie z pierza,poduszki,prześcieradła,transportery, ręczniki papierowe,saszetki dla małych kociąt,plastikowe i metalowe miski na jedzenie dla zwierząt,smakołyki,obroże,szelki,wykładziny,zabawki,smakołyki,kagańce,smycze.

Warunkiem podjęcia pracy w domu tymczasowym jest: pełne zaangażowanie i dyspozycyjność. Aby sprawdzić twoje podejście do wolontariatu przed, przyjęciem do domu tymczasowego,ktoś przeprowadzi z tobą rozmowę kwalifikacyjną.

Aby zostać wolontariuszem musisz być pełnoletni.Praca wolontariusza w domu tymczasowym u rodziny zastępczej jest nieodpłatna i polega głównie na pielęgnacji oraz wyprowadzaniu zwierząt,a także czynnościach porządkowych w mieszkaniu,w których przebywają zwierzęta.Z każdym wolontariuszem zawierane jest pisemne porozumienie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do nawiązania współpracy wolontariackiej gorąco zapraszamy aby zgłaszać się pod numer telefonu 510-857-274 lub drogą mailową shihtzaki.pl@wp.pl.

Close
Close